איך לבחור תחנת עבודה

איך לבחור תחנת עבודה

שדרגתם תוכנה או המחשב הישן כבר לא מצליח "לסחוב" ?

אם לפני כמה שנים רכישת תחנת עבודה הייתה מתבצעת אחת לחמש- שש שנים הרי שהיום עם ההתקדמות הטכנולוגית העצומה ולצידה הקפיצות המתבצעות בכל התוכנות המקצועיות המתבססות על ההתקדמות החומרתית מביאה אותנו לצורך בתחנות עבודה אשר ידרשו להרבה יותר יכולות מחד ומצד שני הידיעה כי בעוד מספר שנים לא גדול נצטרך תחנה חדשה על מנת שנדביק את קצב הטכנולוגיה.

pc_get_slow

ראשית  צריך להגדיר תקציב. התקציב צריך להיות ראלי ולענות על הצרכים אך הרבה לפני דרישות חומרה והצעות מקצועיות כל לקוח צריך לבדוק מה התקציב בו יוכל לעמוד.אין כל טעם לרכוש תחנת עבודה במחיר שלא יחזיר את ההשקעה.

לאחר הגדרת התקציב יש לבחון מהן התוכנות העיקריות שירוצו על התחנה ומה הפעילות העיקרית.

תחנת עבודה המשמשת לעריכת וידאו תדרוש מרכז כובד שונה מתחנה המשמשת לתלת מימד. גם בתוך התוכנה יש לראות מה הם הדגשים העיקריים. משתמש אשר מרנדר שעתיים בשבוע לצורך הדוגמא אין כל צורך כי ישים דגש על מעבדים חזקים לרנדר או על כמות זיכרון גבוהה ועדיף שישקיע בכרטיס מסך יותר חזק.

מעבד – מה באמת יוצר מהיר?

למעשה עם כל הכתבות והתכנים הרבים שיש היום בנושא אין באמת תשובה חד משמעית.
ההתאמה היא למעשה ע"פ התוכנה בה משתמשים. אנשי מקצוע המתמחים במתן פתרונות לתוכנה בה אתם עובדים ידעו לכוון אתכם.

i7vsXeon

להרכיב מחשב הרבה יותר זול!

נכון, אבל המחיר הזול הזה עולה בסופו של יום ביוקר. ראשית יש עשרות יצרנים לכל פריט חומרה חלקם זולים ואיכותם בהתאם ונוטים יותר לתקלות. בנוסף מחשב מורכב נשען על חלקי חילוף שיש למוכר ולכן לאחר מספר חודשים במקרה של תקלה בחלקים מהותיים דוגמת מעבד כרטיס מסך ולוח אם יכול הלקוח למצוא את עצמו בהמתנה פרקי זמן של ימים ואף שבועות לחלק חילוף.

מחשבי מותג מספקים אחריות באתר הלקוח כאשר הם מחויבים לחלקי חילוף זמינים בכל יום משלושת שנות האחריות.


תוכנות – חשוב מאד להקפיד שהן מערכת ההפעלה והן התוכנות השונות יהיו תוכנות חוקיות.

רבות מהבעיות המופיעות מתגלות כבעיות עקב תכונות צרובות אשר חסר בהם רכיב כזה או אחר וגורמות לחוסר יציבות שלעיתים נראה כבעיית חומרה. בנוסף בשימוש בתוכנה מקורית ניתן להיעזר בתמיכת היצרן.

Windows_logo

לבסוף – הקפידו להיעזר באנשי מקצוע שזו מומחיותם על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

logo-final_1